تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

قربانیان اسیدپاشی اصفهان فراموش شده اند؟

  قربانیان اسیدپاشی اصفهان فراموش شده اند؟

   

  23 مهرماه 93 برای مرضیه مهر نبود، بی مهر بود. هنوز هم همه ماه های سال برای او همان قدر بی مهرند.

  هفته نامه چلچراغ - بهناز مقدسی: 23 مهرماه 93 برای مرضیه مهر نبود، بی مهر بود. هنوز هم همه ماه های سال برای او همان قدر بی مهرند؛ همه این یک سال و هشت ماه و 13 روزی که تک تک ثانیه هایش مثل صورتش اسیدی شد. زمان گذشت، زندگی اش اما نه. هنوز ساعت به 7 بعدازظهر که نزدیک می شود، تنش می لرزد؛ می میرد و زنده می شود. از آن بعدازظهر اسیدی خیابان مهرداد. مرضیه ابراهیمی آخرین قربانی اسیدپاشی های سریالی اصفهان، بیش از 600 روز است که از بعدازظهرها، از موتورسیکلت ها از شیشه پایین ماشین، از آینه ها و از همه بی مهری ها وحشت دارد.

  آن روزها که هنوز معنی بی رحمی را نمی دانست، تنها رفته بود به خیابان. هوای پاییزی گرم بود. شیشه ماشینش را پایین کشید تا باد صورتش را خنک کند. باد اما رسیده و نرسیده، با مایعی داغ به صورتش کوبید. آن قدر داغ که خنکی باد را هم در خودش سوزاند. نمی دانست طور باید نفس بشکد، چطور باید داد بزند، اصلا این چه بود؟! چطور باید از گرمای سوزان «مهرماه» خیابان «مهرداد» رها شد؟! آن لحظه که اسید مثل طاعون به جانش افتاده بود و داشت کار خودش را می کرد، خیلی چیزها در دلش گفت، خیلی دلش لرزید، هنوز هم می لرزد. آدم ها آمدند. دور ماشینش شلوغ شد، اما دیگر دیر بود. مرضیه، چهارمین و آخرین قربانی اسیدپاشی های 37 روز هولناک اصفهان شد و دیگر برای همه چیز دیر شده بود. بعد از آن روزها خبر رسانه ای شد. چه جنجال و وحشتی که درگرفت.

  از مردم تا مسئولان گفتند «چه»ها که نمی کنند. خیلی از دخترهای اصفهان و حتی شهرهای دیگر، تا مدت ها از وحشت اسیدپاشی، تنها به خیابان نرفتند. پلیس گفته بود اسیدپاش را پیدا می کند، مسئولان قول داده بودند درمان قربانیان اسیدپاشی را پی گیری کنند و هر سازمانی وعده ای برای پی گیری این ماجرا می داد. اما با گذشت 20 ماه، نه اسیدپاش دستگیر شد و نه قربانیان به همان راحتی که روزهای اول وعده داده می شد درمان. انگار داغ این درد روی دل ها سرد شده. دردی که برای مرضیه، هنوز مثل همان بعدازظهر اسیدی خیابان مهرداد داغ است، خیلی داغ.

   

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : خیابان ,اسیدپاشی ,خیلی ,قربانیان ,اصفهان ,مرضیه ,قربانی اسیدپاشی ,چطور باید ,قربانیان اسیدپاشی ,آخرین قربانی ,خیابان مهرداد ,آخرین قربانی اسید ,
  قربانیان اسیدپاشی اصفهان فراموش شده اند؟

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر