خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

این جور «خلافت اسلامی» خریداری ندارد

  این جور «خلافت اسلامی» خریداری ندارد

  حدود صد سال پیش، پس از جنگ جهانی اول دولت هایی با ایدئولوژی سیاسی نوینی بر صحنه پدیدار شدند که از خشونت انقلابی همچون سلاحی برای سازماندهی اجتماعی بهره می بردند.

  هفته نامه کرگدن - شروین وکیلی: شهرت داعش به خشونت و بربریت امری نمایان و بدیهی می نماید. اما مادرهای قدرت پشیبان این بداهت و دلیل این شهرت اغلب مورد پرسش قرار نمی گیرند. این را می دانیم که داعش تنها دولت خشن و مستبد و خونریز دوران ما نبوده است. در قرن بیستم شمار چشمگیری از دولت های سرکوبگر بر صحنه زمین پدیدار شدند که سیاست داخلی خود را با استفاده از خشونت عریان و افراطی تنظیم می کردند. با این همه هیچ یک از آن ها مانند داعش عمل نمی کردند.

  حدود صد سال پیش، پس از جنگ جهانی اول دولت هایی با ایدئولوژی سیاسی نوینی بر صحنه پدیدار شدند که از خشونت انقلابی همچون سلاحی برای سازماندهی اجتماعی بهره می بردند. روسیه، شوروی و ترکیه نخستین نسل از این دولت ها بودند و در تلاش برای یکدست کردن جمعیت بزرگ و ناهمگن خویش، طی چند دهه، نزدیک به ده درصد جمعیت کشور خویش را از میان بردند.

   

  این مطلب تا کنون 6 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دولت ,خشونت ,داعش ,بردند ,پدیدار ,صحنه ,پدیدار شدند ,سلاحی برای ,برای سازماندهی ,سازماندهی اجتماعی ,اجتماعی بهره ,برای سازماندهی اجتماعی ,انقلابی همچون سلاحی ,خشونت انقلابی همچون ,ایدئولوژی سیاسی نوینی ,
  این جور «خلافت اسلامی» خریداری ندارد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده