جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

گفتگو با مادر شیک، مدرن و سنتی سینمای ایران

  گفتگو با مادر دوست داشتنی سینمای ایران

  ثریا قاسمی بیش از پنج دهه است که در عرصه سینما و تلویزیون ایران حضور اثرگذاری را تجربه می کند و البته که در همه این سالها کوشیده کیفیتی بالا از هنر بازیگری خود را ارائه کند.

  ماهنامه زنان امروز: ثریا قاسمی بیش از پنج دهه است که در عرصه سینما و تلویزیون ایران حضور اثرگذاری را تجربه می کند و البته که در همه این سالها کوشیده کیفیتی بالا از هنر بازیگری خود را ارائه کند. قاسمی فعالیت کاریش را با فیلم هایی مثل «آرامش در حضور دیگران» ناصر تقوایی و یا سریال پرمخاطب «تلخ و شیرین» آغاز کرد.

  جالب اینجاست که هر یک از این آثار در گونه خاصی بودند و نگرشی خاص نسبت به مخاطب داشتند اما بازی قاسمی در هر دو کار مورد توجه قرار گرفت. قاسمی از یک طرف در اثری با مایه های هنری مثل «آرامش در حضور دیگران» حاضر شده بود که یکی از بهترین آثار سازنده اش ناصر تقوایی بود و در آن کوشیده شده بود بخش هایی از تعارضات جامعه در حال گذار مصور شود و از سوی دیگر سریالی که مصداق بارز اثری باب طبع مخاطب عام بود. قاسمی که فرزند هنرمندی مشهور و مردم دار به نام حمیده خیرآبادی بود فعالیت بازیگریش را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم ادامه داد و خیلی زود تبدیل شد به یک چهره محبوب سینما و تلویزیون و انواع و اقسام نقش های مادر یارانی را در آثارش ایفا کرد.

  مجموعه هایی مانند «در پناه تو»، «خانه ابری» و «جراحت» از جمله سریال هایی هستند که قاسمی در برهه های زمانی مختلف در آنها ظاهر شد. «مجسمه»، «شام آخر»، «دختر شیرینی فروش» و «مارال» از جمله نقش آفرینی های ممتاز قاسمی در عرصه سینما بوده اند. در این بین بازی در نقش زنی میانسال و متشرع در «مارال» او را به سیمرغ بلورین بهترین بازیگری جشنواره نوزدهم فیلم فجر رساند.

   

  این مطلب تا کنون 19 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 13 مرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : قاسمی ,حضور ,سینما ,هایی ,بازیگری ,تلویزیون ,عرصه سینما ,کیفیتی بالا ,حضور دیگران» ,ناصر تقوایی ,کوشیده کیفیتی ,سالها کوشیده کیفیتی ,
  گفتگو با مادر شیک، مدرن و سنتی سینمای ایران

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر